Sevgili Dostlar,Sizler ile paylaşım yapabileceğim bu sayfada buluşmanın
heyacınını yaşıyorum.İçsel yolculuğuma başladığım 2001 senesinden bu yana
aldığım yolda ki deneyimlerimi ve bu arada evrenin karşıma çıkardığı
bilgileri, enerji sistemlerini sizler ile paylaşacak olmaktan çok
mutluyum.Üzun süren düşncelerin arkasından gelen bu blog fikri umarım
bütüne ve bu sayfaya tıklayan herkese faydalı olur.Sevgi ve Işık yolunuzu
aydınlatsın.

5 Ekim 2013 Cumartesi


RA-SHEEBA
Başlangıçta bir dizi şaşırtıcı olaylar RA-SHEEBA'nın doğmasına sebep oldu.

Herşey 'Esas Oyuncular'dan biri olan Michael'in, 1982 yılında Broken Hill'deki Barrier Dağ'larının eteklerinde bulunduğu sırada bir 'Merkez' vizyonu alması ile başladı.

1991 yılında Michael ve ailesi, kendisine vizyonda gösterilen yer olan malikaneye taşındılar.

Mart 1998'de, İngiltere'den Adelaid'e gelen bir çiftle tanıştılar. 'Ruh' tarafından kendilerine İngiltere Glastonbury'de Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir ritüel yapmaları söylenmişti ve bu töreni yaptılar.

Sonra 25 Eylül 1998'de aynı töreni yapmak için Avustralya'daki 'Alice Springs'e gitmeleri bildirildi. Önce Adelaid'e gittiler ve sonra Alice Springs'e gitmeyi planladılar, fakat belirtilen tarihte Alice Sprins'te olamadılar. Ruh kendilerine üzülmemelerini, birinin onları evine davet edeceğini ve gitmek durumunda olacaklarını söyledi.

Merilyn Bretherick onları Barrier Dağ'larının eteklerinde 'Springs' denen yerde bulunan evlerine davet etti. Kabul ettiler ve Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir tören yapıp, yapamayacaklarını sordular. Tören uygulandı. Enerji harikuladeydi.

Tanrıça enerjisi 'The Springs'de ikamet eden kişilerle çalışmaya başladı. Her birinin oynayacakları rolü 'hatırlamalarına' sebep oldu.

Peter Johanson sembollere ve kelimelere kanal olmaya başladı. Merilyn RA-SHEEBA formatını ve inisiyasyon işlemini almaya başladı. Michael de dünyayla bağlantısını kuruyordu. Geçmişteki yaşamlarımızı ve RA-SHEEBA'nın Firavun ve eşi aracılığı ile Mısır'a ilk getirilme dönemindeki rollerini hatırlamaları ilginçti.

Ruh tarafından bunun adına 'RA-SHEEBA' demeleri istendi. (Okunuşu Raa Şiba)

İngiltere'den gelen çift Alan ve Shirley de (semboller ve format olmadan) gelen enerjiyi alıyorlardı. Onlara da 'RA-SHEEBA' olarak adlandırılmaları söylenmişti. Alan, Shirley ve Tina bir kez daha Avustralya'ya gittiler ve hep birlikte ilk RA-SHEEBA Workshop'u oluşturdular. 8 'Esas Oyuncu' inisiye edildiler ve RA-SHEEBA Master oldular.

Şu anda Avustralya, İngiltere, Alaska, Yunanistan, Kanada, ABD, Türkiye, Newmexico, Ekvador, İsrail, Lübnan, Mısır, İsviçre ve Hollanda'da RA-SHEEBA Masterleri bulunmaktadır.

Peter ve Merilyn RA-SHEEBA'yı Victoria/Avustralya'ya taşıdılar ve şimdi İnternette yer alıyor.

Hem de 'Ruh'un istediği şekilde dünyayı kucaklamaya devam ediyor.
Yeniden Doguş Kişisel gelişim merkezinin sayfasından alınmıştır.


4 Ekim 2013 Cuma


NLP konusu ve uygulamaları günümüzde oldukça yaygın bir alan haline geldi. Böyle olması da gerçekten sevindirici çünkü NLP uygulamlarıyla ciddi anlamda gelişim sağlamak ve hayatımızın kontrolünü elimize almak mümkün. Ve bunu ne kadar fazla sayıda birey başarabilirse o kadar mutlu, esnek ve sorunsuz bir yaşam paylaşırız. NLP, geçmişten bugüne taşıdığımız bizi yoran, üzen duygu ve düşüncelerimizin bizi hakimiyeti altına almasını engellemekten tutun da, sınavlarda başarısız olma korkusundan, topluluk önünde konuşamamaya varan özgüven eksiklikleri gibi birçok konuda çare olmuş durumda. Tabi burada da esas olan biz ve bizim içimizle yaptığımız etkileyici konuşmalar.Bu başlık altında adım adım NLP'yi, nasıl uygulanabileceğini, bize kazandıracaklarını öğreneceğiz. Elbette karşılıklı olmamamız ve birebir çalışma olanağı bulamayışımız eksik tarafların kalmasına neden olabilir. Bu eksikleri de zaman içinde karşılıklı paylaşımlarla tamamlayacağız.Yepyeni olasılıkların, gelişim ve düşünce süreçlerinin sizi beklediği bu dünyada, tek etkilenen siz olmayacaksınız. Çünkü kendi içimizde gerçekleştirdiğimiz değişiklikler etrafımızdaki bütün insanları da etkiler. NLP eğitimleri bugüne kadar binlerce insanın kendi seçtiği yaşamı yaratmasına yardımcı olmuştur. Seçtiğiniz bu yolda sizin kendinizi geliştirmenize, cevabını aradığınız bazı sorulara daha kolay yanıt bulmanıza yardımcı olacaktır.Burada unutulmaması gereken nokta şudur: NLP öğrenirken ve uygularken yürüdüğümüz yol, öğrenme ve keşif her bireyin kendisine özeldir. Hepimiz birer birey olduğumuz için bütün olasılıkları araştırmaktan ve soru sormaktan lütfen çekinmeyin. Zaten NLP’nin temeli de basit bir sorudur:"Nasıl?"Bu programla beraber kendi hayatınızın efendisi olacaksınız dedik. Dünyada nasıl işlerlik gösterdiğinizi keşfedecek, isteklerinizi elde etmek için hedefleri belirleme becerisine sahip olacak, iletişim becerilerinizi inanılmaz ölçüde geliştirip diğer insanları kibarca etkilemeyi öğeneceksiniz. Ve tabi ki olumlu düşünmek ve olumlu değişiklikler yapmayı.Öncelikle NLP nedir sorusuna yanıt vermeye çalışayım;Grinder ve Bandler çalışmaları sonrasında ilk kitaplarını tamamladıktan sonra bir şişe şarap açıp şu soruyu sordular: ’Buna ne isim vereceğiz?’Neuro - çünkü keşfettikleri kalıplar nörolojik düşünme süreçlerimiz düzeyinde idi.

Linguistic - çünkü dili kullanma şeklimiz nörolojimizi yansıtır.

Programlama - çünkü eğer istersek programlandığımız şekilden kurtulup düşünce ve eylemlerimizi istediğimiz gibi düzenlemeyi seçebiliriz.Yani NLP, "Neuro Linguistic Programming." sözcüklerinin baş harflerinden oluşmuş bir isimdir.

 

ALGI SİSTEMİMİZ

Algı Sistemlerimizin artık son derece kısıtlayıcı olduğunu fark etmekteyiz. Bir zamanlar olduğu gibi ‘’ gözümle görmeden, kulağımla duymadan asla inanmam ‘’ dediğimiz günler çok geride kaldı. Artık biliyoruz ki gözlerimiz kısıtlı bir yelpazeyi ve ışın demetini görebilir, kulaklarımızın duyma frekans aralığı ise şaşılacak kadar sınırlı. Ancak bizim inanılmaz boyutlara ulaşan bir algılama kapasitemiz var. Daha önce anlamlandıramadığımız bir takım durumları, belki de artık aşikâr bir hale geldiği, çok sık yaşanmaya başladığı için şaşkınlıkla kabul ediyoruz. Başımdan geçen bir olay uzun bir zaman düşüncelerimi meşgul etmiş, nasıl olduğu konusunda bir türlü karar verememiştim.

Yıllar önce bahçedeki çiçekleri suluyordum, bir ara evin arkasına geçmiş oradaki işlerimi yaparken birden aklımda ‘’evin yanındaki minik çukurdan bir yılan girmesin, bu çukuru hemen kapatalım’’ gibi bir düşünce belirdi, kendime güldüm ve hayal gücümün genişliğine de şaşırdım. Tekrar bahçe tarafına döndüğümde kocaman bir yılanın kuyruğundan güç alarak yükseldiğini açmış olduğum zemin kat balkon camından içeriye kaydığını gördüm, gözlerime inanamadım, ağzımdan dökülen çığlığa engel olamadım. Daha sonra yardım alarak balkon masasının altında çöreklenen yılandan kurtuldum. Uzun bir zaman yılanı ben mi yarattım yoksa o varlığını bana düşündürdü mü soruları zihnimi kurcaladı. Arkasından gelen benzer deneyimler de bu etkiyi arttırdı. Bütün bu olaylar ben düşündüğüm için mi yaşanıyordu, yoksa benim aklıma getiren şey onların varlığı mıydı?

Bugün anlıyorum ki algı aralığı diye bir şey yok eğer kendimizi yargı, öfke, endişe, kıskançlık, korku gibi çöplerden arındırmaya adarsak; sakin, huzurlu, sevgiyle dolu bir titreşimi bilinçli olarak seçmeyi başarırsak, algı sistemlerimiz açılacak, titreşimlerimiz hem kendimizi hem de yanımızdaki her şeyi aynı frekansa taşıyacaktır. Her şeyi görecek, bilecek, her davranışın altındaki niyetin ne kadar masum, ne kadar iyi olduğunu ancak davranış bozukluğunu fark etmeden yaşamına huzursuz devam eden insanlara nasıl ulaşacağımızı kendiliğimizden biliyor olacağız.

Sevgi ve Işıkla kalın

Benek Bozdemir
 
Eğitim Sertifikalarım
 
 
 
 
 

2 Ekim 2013 Çarşamba

Sevgili Dostlar,
Bloğumda daha evvel yayınlamış olduğum kozmik şifa ile ilgili bazı bilgiler vermek istedim.
Yaklaşık iki senedir bu sistemin içindeyim. Birçok çalışma yaptım o kadar güzel geri dönüşler aldım ki artık bunları paylaşmanın zamanı geldi diyorum, zira günümüzde alternatif tıp olarak  enerjilerin ne kadar yaralı olduğu bir sürü Tıp otoritesi tarafından da kanıtlanmış durumda.
Gerek fiziksel rahatsızlıklarda gerekse ruhsal rahatsızlıklarda özellikle kozmik şifanın çok büyük katkısı var. İnsanların üzerinde bulunan negatif varlıklar yada başka kişiler tarafından yapılmış lanetler, büyüler, atalarımızın  lanetleri bizleri bu yaşamımızda bir sürü zorlukla karşı karşıya getirmekte, hastalıklar ile savaşmamıza neden olmakta.
Tüm bu zorluklarda kozmik şifanın gerçekten çok güzel geri dönüşleri var bunu sizler ile paylaşmak istedim. Bu tür sorunu olan kişiler ile uzaktan yada birebir çalışmalarım devam etmektedir. Çalışmalar ile ilgili  bilgi almak isteyenler bana akkanmelike@yahoo.co.uk adresinden mail ile ulaşabilirler.
Sevgilerimle,
Yolunuz ışık kalbiniz sevgi olsun.